Advertisement

 • Rruga më e lehtë për të riparuar Windows XP
  Mënyra më e lehtë për të riparuar Windows XP ėshtė qė tė rifreskoni atė, njė proces, i cili kryesisht me an te CD drive duke ber fshirjen nga e qdo gjėje nė hard drive për të zëvendësuar vetem me sistemin Operativ. Ky ėshtė njė proces mjaft i thjeshte, por ka disa gjëra qe duhet konsiderohen para dhe gjatė procesit.


  Old Data ( te dhenat e vjetra)
  Reloading Fshin qdo gje qe gjindet ne hard diskun tuaj, te mira e te kqija , kshtu qe ju duhet te vendosni para se ta beni reload ti ruani te dhenat tuaja qe i kini ne at Computer qe doni ta formatizoni, ju mund ti ruani te dhenat ne ndonje cd , ne ndonje External Disk (hard disk e jashtem) ose me ndonje qip , duhet ti ruani te dhenat nese nuk doni qe te fshihen ato gjat keti procesi.

  Rifresko ose Upgrade?
  Per qellim permirsimi te sistemit operativ behet Upgrade ose Rifresko

  Problemet e Jashtme (Hardware)
  Nese edhe pas instalimit te sistemit operativ ju paraqitet ndonje problem ndonje Boot i sistemit ose diqka ksi lloji ateher duhet te dini se kini problem me ndonje pjes Harwerike siq jan Motherboard , Procesori , ram memorie etj.

  more
 • Si të shkruani emrin tuaj në vend të orës në XP
  Në vend që te shikoni oren e merzitshme ne kompjuterin tuajm, ju mund te shfaqni emrin tuaj. Kjo gje duket me cool dhe eshte nje menyr e mir per tju ber pershtypje miqve tuaj dhe punetoreve.
  Duke e paraqitur emrin tuaj ne vend te ores do tju ben te ndjeheni se me te vertet e zotroni kompjuterin tuaj.
  Ne ket artikull un do tju mesoj se si te bejm ket trik me disa hapa shum te thjesht.
  Kjo punon ne Windows xp (e garantuar). Mund ta provoni ne vista edhe ne windows7
  mirpo nuk jam i sigurt sepse nuk e kam provuar nese ndonjeri provon ju lutemi te leni nje koment qe te gjith ta din per te.

  Hapi 1: Shko tek kontroll panel

  Hapi 2: Kliko rajonal dhe Mundësitë e zgjedhjes gjuhën

  Hapi 3: Click "Customize"

  Hapi 4: Shko tek "Koha" tab

  Hapi 5Change:

  PD Simboli: Emri juaj
  PM size: Emri juaj

  Hapi 6 :Hit OK & Apply & kudo done!!

  more
 • Sekretet e seksit qe qdo mashkull duhet ti dij Gjasht sekretet e seksit qe qdo mashkull duhet ti di por qe zakonisht nuk i din...!!


  Deshironi ta ndezni ate...!!?? Ruani parat
  50% e femrave nuk kerkojn asgje me shum se pamja juaj dhe prania juaj pran tyve qe te ndien te knaqura

  Nese thot se ka kokdhembje , e ka me t'vertet.
  44% e femrave e thojn kete kur nderprejn mardheniet seksuale, sepse ato me te vertet jan te lodhura

  Preferoni sallat e budy-buldingut
  63% e femrave nuk kan deshir kur i dashuri eshte shum i zajft apo shum i shendosh

  Ajo deshiron te zhvishet para juve.
  Shumica e femrave e parnojn se kan deshir te zhvishen para te dashurit sepse e din se ai gjest i ndez meshkujt.

  Ajo deshiron Loj.
  93% e femrave deshirojn te luajn me ushqim qe tju ndezin juve ose me lodra qe kan ne dhom.

  Msoni me shum per seksin
  26% e femrave tregojn se partneret e tyre nuk din sa duhet per sexin.

  more
 • Si te ruajm Mardheniet ne distanc
  Qiftet e dashuruara shpesh mund ta gjejn veten e tyre te ndar ne pjes te ndryshme te botes per ndonje periudh kohoer per shkak te studimeve obligimeve ushtarake ose ndonje pune qe kan te bejn.
  Kjo na ka shtyr neve te mendojm se a mund te jetoj nje mardhenie dashurie pa pasur mardhenia fizike .
  Njerz te ndryshem mund te ken pikpamje te ndryshme per ket tem dhe sa me perket mua
  dhe nese me pysni mua...? do tju pergjigjesha "ju jeni ata qe do te vendosni a do te funksionoj apo jo".Ska askush ne bote qe mund te tregoj se a do te mund te tejkaloni
  ket periudh tuajen larg njeri tjetrit apo jo.
  Te mbijetosh ne nje mardhenie ne distanc nuk ka lidhje me premtime apo fat por varet shum se si mendoni ,veproni dhe me merendesi, si deshironi ti keni te ardhurat tuaja.
  Per ate duhet te vendosni mendjen tuaj nese doni qe lidhja juaj te funksionoj apo jo.
  Do te ishte me e leht nese e keni menduar kete dhe e keni vendosur se si do te veproni sepse ka me tona gjera qe duhet ti permirsoni ne nje mardhenie ne distanc.
  Me posht jan disa kshilla se si mund te mbijetoni ne nje mardhenie ne distanc.

  1.Mos ju besoni te gjitha gjerav qe ju kan then per mardheniet ne distanc pa e provuar se pari vet.Kerkoni ndihm nga dikush qe ju mbeshtet dhe kupton mardheniet ne distanc.

  2.Pregadituni te jeni te gatshem ti kontrolloni emocionet tuaja gjat periudhes kohore qe jeni larg njeri tjetrit.Krijoni nje list te potencialeve qe do tju shtynin qe te keni stress perderisa nuk jeni me partnerin tuaj , dhe me pastaj lexoni ndonje liber qe do te tragoj se si te largoni stresin pra gjeni ndonje liber psikologjik do tju ndihmoj shum.

  3.Kultivoni 7 elementet kryesore qe kerkohen per te ber te punoj mardhenia juaj ne distanc:

  a)Planifikoni dhe parashtroni plane te arsyshme
  b)Mesoni te besoni partnerin tuaj
  c)Pergaditni nje plan per mardhenien
  d)Mesoni te respektoni partnerin tuaj ne distanc
  e)Dedikoni ca koh qe te degjoni hallet e partnerit tuaj ne distanc
  f)Beni i durushem ne disa rrethana ne ket lloj mardhenie
  g)Mesohuni te jepni kujdes te veqant partnerit tuaj ne distanc

  4.Mundohuni qe te shmangni telefonat qe hargjojn shtrejt dhe perpiquni ti zevendsoni me kontakt ne e-mail apo duke folur me skype ne menyr qe te mos paguani shum

  5.Mesohuni te komunikoni me keto lloj komunikimesh aftesia per te komunikuar me keto lloj mediash eshte shum e rendsishme si per ju edhe partnerin tuaj

  6.Ne mardhenie me distanca te largeta eshte e mundur qe te rriteni se bashku perderisa jetoni ndamas fizikisht dhe kjo mund te arrihet me an te ketyre kshillav qe vijojn me posht :

  a)Asnjeher mos lejoni qe distanca te jet barrier e gjerave qe bejn partneret zakonisht
  b)Ndjihuni i lir ti shprehni ndjenjat tuaja partnerit tuaj ne distanc sikur te ishte pran teje qdo moment.Mos lejoni qe distanca tju ndaj nga
  c)Krenohuni me lidhjen tuaja dhe mos lejoni askend te nderhyj
  d)Shikoni mardheniet ne distanc me mendime pozitive
  e)Jini i hapur ne ide te reja per mardhenien tuaj dhe me me rendesi jini kreativ qe te bini pak te dashuri ne mardheniet tuaja

  more
 • Si te dukeni me terheqes 6 menyrat qe secili duhet ti dij
  Mnyra per tu dokur sa me terheqse ka te bej me shum me juve e me pak me meshkujt

  1.)Para se te dilni ne ndonje vend ku ka shum njerz apo ndoshta edhe ta shihni ate qe jeni duke dalur gjej nje minut koh ta paramendosh ter naten qe do te dalesh
  me kend do te dalesh si do te duket aj person si do te te prek si do te jen mardheniet perpiqu ta vizualizojsh ne brendsi ter ate qe deshiron te te ndodh
  vizualizimi eshte pjes shum e rendsishme se qka do te ndodh me pastaj

  2)Para se ta takosh personin qe ke filluar te dalesh me te gjej pak koh te shikosh si dukesh ne pasqyre dhe fokusohu ne gjerat ma te mirat qe ke ti ne trupin tend
  nese e beni kete kur do te dilni do te keni me shum vetbesim se te gjitha femrat e tjera qe jan atje dhe kjo do te jap nje pamje me te ndryshme me te bukur

  3)Paraqiti ket pjes pozitive qe i ki ti

  Nese keni flok te mira atehere mundohuni ti tregoni
  luani me flok para mashkullit qe e pelqeni
  shum meshkujve kjo ju pelqen.

  Nese keni buz te mira ateher lyani ato beni te duken
  edhe me te bukura se qjan pra diqka qe keni
  dhe qe me te vertet ju pelqen te vetja juaj atehere provoni
  ti shfaqni edhe me shum dhe me bukur te te tjeret

  4)Luaj pakez me sy, Shiko ate dhe me pastaj largoj syt
  Syt tregojm gjithqka pra shikone ate dhe tregojini se qka do te
  kishit ber po te ishit pran tij

  5)Veshni diqka qka nuk juv paraqet trupin tuaj
  diqka qe juv mbulon me shum bene kurioz qe te dij se qfar fsheh prapa
  gjith ketyre gjerav te thjeshta

  6)Veshni diqka delikate ,Qitni parfunin 20 minuta para se te dilni parfumat e femrave kan arom me te rend dhe po te lihen 20 minuta atehere do te zbutet aroma dhe do te ket arom me te mir

  7)Kujdesuni per te gjith trupin tuaj jo vetem per fytyren
  kujdesuni edhe per lekuren e trupit tuaj sepsesa me e but qe te jet ajo
  aq me mir do te jet per ju do te ndiheni me seksi

  Shpresojm te ken kryer pun keto kshilla

  more
 • Kujdesuni per likuren tuaj
  QFAR ESHTE GJEJA ME E MIR QE JU MUND TE BENI PER LIKUREN TUAJ


  Kogjo thjesht - Perdorni vaj kunder dielli.

  Kujdesi i likures me rreze te kuqe demton likuren tuaj , shpien tek dpsimi , gropimi ne pjes pjes si dhe deri te kanceri i likures. Kujdesni qe likura juaj nuk ekspozohet ne rreze dielli. Perdorni ndonje vaj qe ju mbron nga dielli

  Qka eshte gjeja e dyt qe mund te beni per likuren tuaj
  Pini shum uj. Se paku pini 8 gota uj ne dit, pirja e ujit eshte gjeja me e mir qe kujdeset per shendetin e likures , uji ndihmon qe ta freskon likuren.

  Gjerat qe i bini ju zakonisht per likuren tuaj

  Perveq vajrave kunder diellit dhe pirjes se ujit , ushtrimet ,pushimi dhe nje pushim i mir ndihmojn shum ne shendetin e likures. Nje diet nuk eshte e mir vetem per peshen tuaj por eshte e mir edhe per likuren tuaj sepse likura do ti marr te gjitha vitaminat mineralet dhe proteinat nga ushqimi qe do hani


  more

Hiti i Dites (Meda-Pa fat)

Photos